18 Temmuz 2013 Perşembe

Bugünlerde...

En son postun üzerinden hayli zaman geçti, ne oldu derseniz yorgun bünyemin yorgunluğu öyle bir arttı ki, artık yerimden kalkmakta zorlanır oldum.Yemek yapmaktan yemekten yorulur hale geldim.İlki neyse de ikincisinden pek soğumuşluğum yoktur.Bu iştahsızlık gün içinde şeker düşmesi ile halsizliğe level atlatmaya başlayınca verilen kilolar ardı ardına geldi.Totalde 36-38 beden arası TR standartlarına göre zayıf bi hatun iken çubuk kraker formuna yaklaşı verdim bi anda. Depresyona mı girdim Allahım dediğim günlerde tv de iki tane ossuruktan uzman,döne döne tükenmişlik sendromu denen meretten bahsediyorlardı.Anam gördüler valla halimi derken meğer Sülümanın Hürremi ülkeyi terk etmiş bu dert yüzünden, bu kadar tantana bana değilmiş meğer:/ Bu arada yaklaşık 1 yıldır uykuya dalmadan önce bacağımda tamda tarif edemediğim birşeyler vardı.Sanki tüylerden birsini çekiyorlar yada minik bir böcek ısırıyordu sonra cımbızlı birisini yakalayamayınca birde suçüstü bir böcek avlayamayınca, başladım araştırmaya.Bu seferde karşıma "Huzursuz Bacak Sendromu"denen şey çıktı.Psikolojik genetik bir sürü sebebi olabilirmiş hah psikolojik diyo bak yiyorum kafayı derken, kendimi kan tahlili yaptırırken buldum.Meğer  kanım 9 lara düşmüş. demir eksikliğine bağlı kansızlık mı, kansızlığa bağlı demir eksikliği midir neyse
İşte bende zuhur eden huzursuz bacak sendromundan tutta iştahsızlığa halsizliğe kadar sebep buymuş neyse şükür dedim en azından demir takviyesi falan olacak gibi.Allah sağlığımızı sıhhatimizi bozmasın efendim.Siz siz olun sağlıkla ilgili konuları es geçmeyin.Bu arada Ramazan geldi hoş geldi Bereketli sağlıklı Ramazanlar olsun.

9 yorum:

 1. çok geçmiş olsun; ama yakındır geçmesi. bir şeyin sebebi belli olunca çözümü de kolay oluyor :)

  YanıtlaSil
 2. teşekkür ederim muzurella geçicek umarım:)

  YanıtlaSil
 3. Geçmiş olsun Ters Pabuçlum :/
  Bilinmedik şeyler ne kadar korkutuyor insanı değil mi?
  Şimdi al demirlerini paşa paşa, temel reis ol :)
  Uçak yolculuğundan sonra ayaklarım şişti. Özellikle sağ ayağım iki katına çıktı :/ (On beş geçti, hala şişlik var)
  Bacaklarımda ağrı var. Geceleri karıncalanma, iğne batması gibi vs...
  Ama bende iştahın maşşallaaaa'hı var :)
  Zayıflamak bi' yana, aldıkça alıyorum gibime geliyor :)
  Bende ne eksik-fazla acep?

  YanıtlaSil
 4. Sit ortada bi muamma varsa korkulu rüya görülüyor.Sanada geçmiş olsun o ayakla nasıl işe gittin?Valla yiyememek zormuş o yüzden yarasın afiyet olsun.(ayağınıda bir göster nolur nolmaz)

  YanıtlaSil
 5. yavruşş geçmişler olsun, dediğin gibi şükür ki tedavisi mümkün şeyler bunlar.. ben de bir dönem kan şuruplarıyla sıkı bir ilişki içindeydim, bilirim demir eksikliğini..

  iade-i ziyaret gibi oldu bu yorum ama babanın da benim de dediğim gibi, siktir et ;) arada ses de ver böyle iyi oluyor :*

  YanıtlaSil
 6. sağol selma yorumunda yazın kadar iyi geldi öptüm

  YanıtlaSil
 7. ÇOK GEÇMİŞ OLSUN SANA Bİ ÖNERİM OLACAK

  En iyi demir kaynağı besinler!
  Karaciğer, kırmızı et, tavuk ve balık eti

  Yumurta

  Üzüm ve pekmez

  Kuru baklagiller

  Kuru kayısı, kuru üzüm, kuru dut gibi kuru meyveler

  Yeşil yapraklı sebzeler ( ıspanak, pazı )

  Fındık, fıstık ve susam


  BUNLARI TÜKETMEYE ÖZEN GÖSTER Kİ

  YanıtlaSil
 8. tavsiyeler için teşekkürler hamza bey pekmez hariç hepsiyle aram iyidir

  YanıtlaSil
 9. BİR ŞEY DEĞİL HANIM EFENDİ...

  YanıtlaSil

Teşekkürler..