27 Nisan 2015 Pazartesi

Bir Pazar Bit Pazarında

Ne satılır bit pazarında?Romantik bir cevap vermem gerekirse "Yaşanmışlık"derim.
Benim için o eski kokunun anlamı çok büyük.Eskiden Kocam'la daha sık giderdik,kime anlatsam;
 -Ne işiniz var Allah aşkına,diyen çoktur.
          Ortak şeylerden zevk aldığın bir insanla evli olmak 8 kere Milli Piyango kazanmak gibi birşey benim için:)Yıllardır gitmiyorduk bu sefer daha da küçülmüş bakırlar alüminyumlar yerini plastiğe kaptırmış,sanki çalıntı mallarda çoğalmış gibi geldi.Az kullanılmış ayakkabılar kapı önlerinden,az giyilmiş elbiseler balkonlardan kurumadan,bisiklet arka tekerleri artık nerede kilitli ise oradan aşırılmış gibi duruyordu günahları boyunlarına:) 

Bendeniz albümü çarptı burada gözüme birde hatırlar mısınız Beyaz'ın Nihavent Mucize diye bir filmi vardı meğer kaseti de varmış.

 En orjinal parçalar bu tezgahtaydı.


 Daktiloların yan tarafındaki bakır kap Osmanlı zamanı hamama giderken eşyalarını koydukları bir kapmış üstünde Osmanlıca bir mühür de vardı (satıcının yalancısıyım)
 Mesleğinde getirdiği merakla 1930 lardan kalma bir hesap makinesi en tuttuğumuz parça oldu gözlerimiz eski daktilo aradı ama o kadar eskisi yoktu.
Umarım bir gün İstanbul'da bir Bit Pazarına uğrama şansımız olur.Eminim çok ama çok orjinal şeyler vardır.

2 yorum:

 1. Benim de çok ilgimi çeker böyle yerler.. pek rastlamıyorum gidemiyorum ama.. gerçi gitmesem daha iyi.. çünkü dayanamayıp bi sürü şey de alabilirim :)
  http://loveandsmile.wordpress.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gerçekten güzel parçalar çıkıyor ama pahalı oluyorlar.Muhakkak şehrinizde vardır böyle bir yer araştırmalısın

   Sil

Teşekkürler..